Sort by

deMicha has logged 49 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne

Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Starship Troopers 3: Marauder

Starship Troopers 3: Marauder

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Starship Troopers 2: Hero of the Federation

Starship Troopers 2: Hero of the Federation

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What Have They Done to Your Daughters?

What Have They Done to Your Daughters?

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantomas vs. Scotland Yard

Fantomas vs. Scotland Yard

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
BAGMAN Profession: Meurtrier

BAGMAN Profession: Meurtrier

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantomas Unleashed

Fantomas Unleashed

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brutal Relax

Brutal Relax

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantomas

Fantomas

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carry On Cowboy

Carry On Cowboy

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shiver of the Vampires

The Shiver of the Vampires

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bloodbrotherz

Bloodbrotherz

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
München '72 - Das Attentat

München '72 - Das Attentat

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bad News Bears Go to Japan

The Bad News Bears Go to Japan

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bad News Bears in Breaking Training

The Bad News Bears in Breaking Training

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Times Change You

Times Change You

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Dinotopia

Dinotopia

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sea Fog

Sea Fog

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tunnel

Tunnel

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Sex After Six

Sex After Six

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Monster Island

Monster Island

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Swedish Girls in Upper Bavaria

Three Swedish Girls in Upper Bavaria

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Three Swedes on the Reeperbahn

Three Swedes on the Reeperbahn

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carnage Park

Carnage Park

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Requiem for a Vampire

Requiem for a Vampire

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hurra, die Schwedinnen sind da

Hurra, die Schwedinnen sind da

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Marine 6: Close Quarters

The Marine 6: Close Quarters

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Marine 5: Battleground

The Marine 5: Battleground

2017
×
Read the review Edit this entry