Sort by

Den_of_geeks has logged 281 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Daredevil

Daredevil

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read prior review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ice Age: A Mammoth Christmas

Ice Age: A Mammoth Christmas

2011
×
Edit this entry  
20
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Read the review Edit this entry  
18
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Snap Me

Snap Me

×
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Embers

Embers

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Nailhitter

The Nailhitter

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry