Sort by

Den_of_geeks has logged 39 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ted

Ted

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Touch a Red Button Man

I Touch a Red Button Man

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
OPAL

OPAL

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Top Gear: Vietnam Special

Top Gear: Vietnam Special

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Top Gear: US Special

Top Gear: US Special

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Raven

The Raven

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry