Sort by

Dennis has logged 27 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Awake

Awake

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry