Sort by
  • Batman Begins

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Dirty Harry

    ★★★★½

  • Thief

    ★★★★

  • Blow Out

    ★★★★★

  • Ben-Hur

    ★★★★

  • My Darling Clementine

    ★★★★★

  • The Princess

    ★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • Rear Window

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • First Blood

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★

  • Unforgiven

    ★★★★★

  • The Fugitive

    ★★★★½

  • The Birds

    ★★★★★

  • Gremlins

    ★★★★½