Sort by

Denis has logged 25 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Burning Souls

Burning Souls

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla: The Planet Eater

Godzilla: The Planet Eater

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry