RSS feed for Denisss
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Decline

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ½

  • 1917

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Haunt

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Years and Years

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Pet Sematary

    ½

  • Us

    ★★★★

  • I Am Richard Pryor

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • Harpoon

    ★★★