• The Man Standing Next

    ★★★½

  • Secret Zoo

    ★★★

  • Ashfall

    ★★★½

  • Bodies at Rest

    ★★★

  • EXIT

    ★★★½

  • Tokyo Ghoul 'S'

    ★★★

  • The Beast

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • First Love

    ★★★½

  • Kingdom

    ★★★★

  • Extreme Job

    ★★★½

  • Masquerade Hotel

    ★★★

  • White Snake

    ★★★

  • Rampant

    ★★★

  • Million Dollar Man

    ★★★½

  • Killing

    ★★★½

  • Cafe Funiculi Funicula

    ★★★½

  • The Great Battle

    ★★★½

  • Monstrum

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • Eating Women

    ★★★½

  • BuyBust

    ★★★

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

    ★★★½

  • Detective Dee: The Four Heavenly Kings

    ★★★½

  • Illang: The Wolf Brigade

    ★★★

  • Bleach

    ★★★½

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★½

  • When I Get Home, My Wife Always Pretends to be Dead

    ★★★½

  • 50 First Kisses

    ★★★★

  • How Long Will I Love U

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Laplace's Witch

    ★★★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★

  • What a Wonderful Family! 3: My Wife, My Life

    ★★★★

  • Chihayafuru Part III

    ★★★★

  • Be with You

    ★★★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★½

  • Operation Red Sea

    ★★★½

  • Color Me True

    ★★★½

  • The Lies She Loved

    ★★★½

  • Hanagatami

    ★★★½

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★★★

  • Narratage

    ★★★½

  • Ajin: Demi-Human

    ★★★½

  • Manhunt

    ★★★

  • The Third Murder

    ★★★½

  • Sekigahara

    ★★★½

  • Brotherhood of Blades II: The Infernal Battlefield

    ★★★½

  • Starship Troopers: Traitor of Mars

    ★★½

  • Once Upon a Time

    ★★½

  • Tokyo Ghoul

    ★★★

  • Gintama

    ★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★½

  • JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable - Chapter 1

    ★★★½

  • Reset

    ★★★

  • A Day

    ★★★½

  • The Villainess

    ★★★½

  • Resident Evil: Vendetta

    ★★½

  • Radiance

    ★★★★

  • Before We Vanish

    ★★★½

  • Blame!

    ★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • Parks

    ★★★½

  • Shock Wave

    ★★★½

  • What a Wonderful Family! 2

    ★★★★

  • House of the Disappeared

    ★★★½

  • Let's Go, Jets!

    ★★★★

  • The Tokyo Night Sky Is Always the Densest Shade of Blue

    ★★★★

  • Confidential Assignment

    ★★★

  • Pandora

    ★★★½

  • The Great Wall

    ★★★½