Denis_K has logged 14 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Legend of the Red Dragon

Legend of the Red Dragon

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
ICHI

ICHI

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parks

Parks

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lies She Loved

The Lies She Loved

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time in Vietnam

Once Upon a Time in Vietnam

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Naked Weapon

Naked Weapon

2002
×
★★½
Edit this entry  
06
Flying Colors

Flying Colors

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Detective Dee: The Four Heavenly Kings

Detective Dee: The Four Heavenly Kings

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kill!

Kill!

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry