• Halloween Kills

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • Stowaway

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Minha Vida em Marte

    ★★★

  • Vice

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Ana e Vitória

    ½

  • The First Purge

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½