brunø has logged 45 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ai Que Vida!

Ai Que Vida!

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ana e Vitória

Ana e Vitória

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stalked by My Neighbor

Stalked by My Neighbor

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
02
V/H/S

V/H/S

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Square

The Square

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Obrigado a Matar

Obrigado a Matar

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry