• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★★

  • Ethos

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Servants

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • You Know Him

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Comidark Films: In Between

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★½

  • Passed by Censor

    ★★★★

  • The Coldest Game

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★★

  • Mortal World

    ★★★

  • Butterflies

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Rough Night

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Inferno

  • No Way! 2

    ★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Ip Man 3

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • No Way

    ★★★

  • The Intern

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★½