• The Many Saints of Newark

    ★★

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Seaspiracy

    ★★★

  • The Dig

    ★★

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Winter Journey

    ★★★★

  • Martin Margiela: In His Own Words

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Kingmaker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★★

  • Liam Gallagher: As It Was

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Diego Maradona

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Long Shot

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • The Mustang

    ★★★

  • The Report

    ★★★★

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★

  • A Fortunate Man

    ★★

  • First Man

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Tag

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Arctic

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

    ★★