RSS feed for DennisQuaalude

DennisQuaalude has logged 120 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Persona

Persona

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Heat

Red Heat

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bananas

Bananas

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House

The House

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Made

American Made

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Olga's House of Shame

Olga's House of Shame

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry