RSS feed for DennisQuaalude

DennisQuaalude has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Persona

Persona

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Heat

Red Heat

1988
×
Read the review Edit this entry