Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Worm Movie

Worm Movie

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Worth

Worth

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Child in Time

The Child in Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Copshop

Copshop

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wu Dang

Wu Dang

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
Lupin the Third vs. Detective Conan: The Movie

Lupin the Third vs. Detective Conan: The Movie

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
Thomas Pesquet : Objectif Mars

Thomas Pesquet : Objectif Mars

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Wasao

Wasao

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kalashnikov AK-47

Kalashnikov AK-47

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Edit this entry  
15
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Detective Conan: Zero the Enforcer

Detective Conan: Zero the Enforcer

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Detective Conan: The Crimson Love Letter

Detective Conan: The Crimson Love Letter

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Detective Conan: The Darkest Nightmare

Detective Conan: The Darkest Nightmare

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Young Seducers

The Young Seducers

1971
×
★½
Edit this entry  
14
Detective Conan: Private Eye in the Distant Sea

Detective Conan: Private Eye in the Distant Sea

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Detective Conan: The Lost Ship in the Sky

Detective Conan: The Lost Ship in the Sky

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Detective Conan: The Private Eyes' Requiem

Detective Conan: The Private Eyes' Requiem

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Detective Conan: Strategy Above the Depths

Detective Conan: Strategy Above the Depths

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Detective Conan: Magician of the Silver Sky

Detective Conan: Magician of the Silver Sky

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★
Edit this entry  
12
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hello World

Hello World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sparrow

Sparrow

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★½
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Detective Conan: The Scarlet Bullet

Detective Conan: The Scarlet Bullet

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★
Edit this entry  
10
Fat City

Fat City

1972
×
★★½
Edit this entry  
10
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Battle Under Orion

Battle Under Orion

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
Napping Princess

Napping Princess

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★½
Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Audition

Audition

1999
×
★★½
Edit this entry