Sort by

Denny_Crane has logged 273 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★½
Edit this entry  
31
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Trade

The Trade

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Astronaut Farmer

The Astronaut Farmer

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Between Two Women

Between Two Women

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★½
Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Planet Earth II

Planet Earth II

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Polar

Polar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Little Lord Fauntleroy

Little Lord Fauntleroy

1980
×
★★★
Edit this entry  
22
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Rememory

Rememory

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Keeper

The Keeper

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shock and Awe

Shock and Awe

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Deceiver

Deceiver

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Promise

The Promise

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
The Flowers of War

The Flowers of War

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rabbit Without Ears 2

Rabbit Without Ears 2

2009
×
½
Edit this entry  
22
Rabbit Without Ears

Rabbit Without Ears

2007
×
Edit this entry  
22
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1960
×
★★★★
Edit this entry  
18
Roxanne

Roxanne

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
Nazi Concentration Camps

Nazi Concentration Camps

1945
×
Read the review Edit this entry  
15
ReMastered: Devil at the Crossroads

ReMastered: Devil at the Crossroads

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Love Song for Bobby Long

A Love Song for Bobby Long

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★½
Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Albert Nobbs

Albert Nobbs

2011
×
★★
Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry