Sort by

Denny_Crane has logged 435 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★½
Edit this entry  
31
Jürgen Klopp: Germany's Greatest Export

Jürgen Klopp: Germany's Greatest Export

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Big Blue

The Big Blue

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Das perfekte Geheimnis

Das perfekte Geheimnis

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Fullmetal Alchemist The Movie: The Sacred Star of Milos

Fullmetal Alchemist The Movie: The Sacred Star of Milos

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Name is Francesco Totti

My Name is Francesco Totti

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Current War

The Current War

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Simon

Simon

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prayers for Bobby

Prayers for Bobby

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
North Korea: All the Dictator’s Men

North Korea: All the Dictator’s Men

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freaks – You're One of Us

Freaks – You're One of Us

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Greed

Greed

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Charles Bronson: The Spirit of Masculinity

Charles Bronson: The Spirit of Masculinity

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Canvas

Canvas

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Generation War

Generation War

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ladies and Gentlemen, My Name Is Paul Heyman

Ladies and Gentlemen, My Name Is Paul Heyman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★★
Edit this entry