Sort by

Denny_Crane has logged 677 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Pony Excess

Pony Excess

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
The Red Detachment of Women

The Red Detachment of Women

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Darwin's Game

Darwin's Game

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fabricated City

Fabricated City

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
My Name

My Name

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★½
Edit this entry  
16
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Escape Artist

The Escape Artist

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
White Rose Campus: Then... Everybody Gets Raped

White Rose Campus: Then... Everybody Gets Raped

1982
×
★½
Edit this entry  
15
The Body of My Enemy

The Body of My Enemy

1976
×
★★★
Edit this entry  
15
Moon Young

Moon Young

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death and the Maiden

Death and the Maiden

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Banklady

Banklady

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Arizona Dream

Arizona Dream

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Billion Dollar Code

The Billion Dollar Code

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Citipati

Citipati

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Toradora!

Toradora!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Georgetown

Georgetown

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Mortal

Mortal

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freddie Mercury: The Untold Story

Freddie Mercury: The Untold Story

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Tiger

Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Black as Night

Black as Night

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Here's the Plan

Here's the Plan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Redone

Redone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Merry Madness

Merry Madness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friendly Shadow

Friendly Shadow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Feed the Freaks

Don't Feed the Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Monsters

No Monsters

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry