Sort by

Denny_Crane has logged 76 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
24
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Capone

Capone

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Eight Hundred

The Eight Hundred

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kadyrov, Ubu dictateur de Tchétchénie

Kadyrov, Ubu dictateur de Tchétchénie

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
The Good Heart

The Good Heart

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Major League: Back to the Minors

Major League: Back to the Minors

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Major League II

Major League II

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Major League

Major League

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Strait Jacket

Strait Jacket

2007
×
★★
Edit this entry  
19
Heavy Metal 2000

Heavy Metal 2000

2000
×
★½
Edit this entry  
19
Carriage to Vienna

Carriage to Vienna

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Is True

All Is True

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tux and Fanny

Tux and Fanny

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Come Early Morning

Come Early Morning

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Seraph of the End

Seraph of the End

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Semen Demon

Semen Demon

2005
×
★★
Edit this entry  
13
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Geld oder Leber!

Geld oder Leber!

1986
×
Read the review Edit this entry  
12
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★
Edit this entry  
11
Dom Hemingway

Dom Hemingway

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dinosaur Adventure

Dinosaur Adventure

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Blue Submarine No. 6 - The Movie

Blue Submarine No. 6 - The Movie

1998
×
★★
Edit this entry  
07
Maria, Mirabella

Maria, Mirabella

1981
×
★★½
Edit this entry  
07
Maria Full of Grace

Maria Full of Grace

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Stolen Face

Stolen Face

1952
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ace Attorney

Ace Attorney

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Enter the Phoenix

Enter the Phoenix

2004
×
★★
Edit this entry  
06
Blackthorn

Blackthorn

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Delegation

The Delegation

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
God Exists, Her Name Is Petrunya

God Exists, Her Name Is Petrunya

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Speechless: The Polar Realm

Speechless: The Polar Realm

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
The Priest's Children

The Priest's Children

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Man's Land

No Man's Land

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Away

Away

2019
×
★★★
Edit this entry