Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Purple Hearts

    ★★★½

  • A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Lost City

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Through My Window

    ½

  • Moonfall

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Anonymously Yours

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • South of Heaven

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Private Desert

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Pig

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Jolt

    ½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Last Summer

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★