• Pistol

    ★★★★

  • Elvis

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • He's All That

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Brian Wilson: Long Promised Road

    ★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • F9

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Creation Stories

    ★★★

  • Blossoms - Back To Stockport

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Dentist

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Crazy Samurai Musashi

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Room for Rent

    ★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★