• Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Endorphin Port

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Agnes

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • kid 90

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • An Exhaustive History of Ralph Bakshi’s Lord of the Rings

  • Mickey Reece’s Belle Île

    ★★★

  • In the Air Tonight

    ★★★½

  • In Search Of A Flat Earth

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

    ★★★★

  • Carrion

    ★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Alone

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • A Mind Sang

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Climate of the Hunter

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Lot

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Sun Zoom Spark

  • The Deeper You Dig

    ★★★★

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Avengement

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

    ★★½

  • The Beach Bum

  • Triple Threat

    ★★★½

  • The Search for the Saddest Punt in the World

    ★★★½

  • Bait

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Neo Serenity

  • The Farewell

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Plastic Dreams

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★★