derekd11 has logged 119 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
24/7: Kelly Slater

24/7: Kelly Slater

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Professor

The Professor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder in the Bayou

Murder in the Bayou

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombie Night

Zombie Night

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Dracula II: Ascension

Dracula II: Ascension

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry