RSS feed for Deren E.

Deren E. has watched 16 war films.

  • The Aftermath

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Transit

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Revolt

  • Allied

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • American Sniper

    ½

  • Incendies

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Brothers

    ★★★

  • Valkyrie

    ★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★

  • The Pianist

    ★★★★½

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • The Last of the Mohicans

    ★★½