RSS feed for DerFilmBlog

DerFilmBlog has logged 19 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
31
My Worst Nightmare

My Worst Nightmare

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
Edit this entry  
19
Love

Love

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
27: Gone Too Soon

27: Gone Too Soon

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Edit this entry  
12
The Run of His Life: The People v. O.J. Simpson

The Run of His Life: The People v. O.J. Simpson

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★½
Edit this entry  
11
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Thor

Thor

2011
×
★★
Edit this entry