• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • After We Fell

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Cockroach

    ★★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • All My Life

    ★★

  • Little Big Women

    ★★½

  • Nocturne

    ★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Black Box

    ★½

  • The Paramedic

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Break the Silence: The Movie

  • I Am Greta

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • After We Collided

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • A Nice Girl Like You

    ½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Romance Doll

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Countdown

    ½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • VFW

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★