• Intrusion

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Aftermath

    ★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Djinn

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Son

    ★★½

  • The Marksman

    ★★★

  • Horizon Line

    ★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Enforcement

    ★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • The Block Island Sound

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • #Alive

    ★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Relic

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Collision

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Rattlesnake

    ★½

  • Countdown

    ★½

  • Eli

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Code 8

    ★★

  • Hunting Season

    ★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Haunt

    ★½

  • 7500

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Point Blank

    ★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • End of Sentence

    ★★★½