Derion has logged 14 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bokeh

Bokeh

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Good Wife

A Good Wife

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Tale of Love and Darkness

A Tale of Love and Darkness

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Galaxy of Horrors

Galaxy of Horrors

2017
×
★½
Edit this entry  
15
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Closet

The Closet

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry