mason 🌹 has logged 24 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry