DerLindi has logged 641 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Selfie Dad

Selfie Dad

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Selfie King

Selfie King

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Maria

Maria

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Up Among the Stars

Up Among the Stars

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bonnie and Bonnie

Bonnie and Bonnie

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Brink

The Brink

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Professor Layton and the Eternal Diva

Professor Layton and the Eternal Diva

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Quest for Zhu

Quest for Zhu

2011
×
½
Edit this entry  
14
Furby Island

Furby Island

2005
×
★★
Edit this entry  
13
The Amazing Screw-On Head

The Amazing Screw-On Head

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Crying Freeman

Crying Freeman

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dead Girl Walking

Dead Girl Walking

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
After Last Season

After Last Season

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Ditch

Ditch

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Traveling the Stars: Ancient Aliens with Action Bronson and Friends - 420 Special

Traveling the Stars: Ancient Aliens with Action Bronson and Friends - 420 Special

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Wacky Adventures of Ronald McDonald: The Legend of Grimace Island

The Wacky Adventures of Ronald McDonald: The Legend of Grimace Island

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Wacky Adventures of Ronald McDonald: Scared Silly

The Wacky Adventures of Ronald McDonald: Scared Silly

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
Pipo De Clown En De Piraten Van Toen

Pipo De Clown En De Piraten Van Toen

1975
×
½
Edit this entry  
06
Post Malone: Live at Lollapalooza 2021

Post Malone: Live at Lollapalooza 2021

×
Edit this entry  
06
Brockhampton: Live at Lollapalooza

Brockhampton: Live at Lollapalooza

×
Edit this entry  
06
Post Malone - Live at Reading 2018

Post Malone - Live at Reading 2018

×
Read the review Edit this entry  
06
Asia Rising: The Next Generation of Hip-Hop

Asia Rising: The Next Generation of Hip-Hop

×
★★★★½
Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Snow King

The Snow King

1993
×
★★½
Edit this entry  
05
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★½
Edit this entry  
05
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★
Read prior review Edit this entry  
05
Sky High

Sky High

2005
×
★★
Edit this entry  
05
Christopher Doyle: Filming in the Neon World

Christopher Doyle: Filming in the Neon World

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Instant Swamp

Instant Swamp

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Experiment

The Experiment

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Video Drug 3 Fantasy

Video Drug 3 Fantasy

1991
×
Edit this entry  
02
The Mind's Eye

The Mind's Eye

1990
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Blood

Tokyo Blood

1993
×
★★★
Edit this entry  
31
Sacrifice

Sacrifice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
United Trash

United Trash

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Für Elise

Für Elise

1982
×
Edit this entry  
30
Farewell Song

Farewell Song

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Fly, Flow, Cease

Fly, Flow, Cease

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Talala

Talala

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Undo

Undo

1994
×
★★½
Edit this entry  
29
Tokyo Dragon Chef

Tokyo Dragon Chef

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Gonin Saga

Gonin Saga

2015
×
★★½
Edit this entry