• Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Uncharted

    ★★★

  • American Underdog

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • The Marksman

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Sun

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Light of My Life

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • The VelociPastor

    ★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • The Upside

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★