Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
Mud

Mud

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mud

Mud

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
21
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★½
Edit this entry  
13
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Click

Click

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Edit this entry  
20
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
Edit this entry  
20
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★½
Edit this entry  
20
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
13
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★
Edit this entry