Sort by
  • Star Wars: Tales of the Jedi

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★½

  • Nope

  • Bullet Train

    ★½

  • Hustle

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ½

  • Lucy and Desi

  • The Book of Boba Fett

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Encanto

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★★

  • Luca

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spree

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Queen & Slim

  • Jojo Rabbit

    ½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ½

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

    ★★★★★

  • The Perfection

    ½

  • The Happytime Murders

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ½

  • Sharp Objects

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Tag

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★