• Thor: Love and Thunder

  • Spiderhead

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★

  • Pistol

    ★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • The Staircase

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★½

  • We Own This City

    ★★★★½

  • Gaslit

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★½

  • Morbius

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ½

  • Deep Water

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Last Days of Ptolemy Grey

    ★★★½

  • The Dropout

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Flux Gourmet

    ★★★

  • Inventing Anna

    ★★

  • Peter von Kant

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★

  • Navalny

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • The Janes

    ★★★½

  • Blood

    ★★½

  • Am I Ok?

    ★★★½

  • Alice

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Aftershock

    ★★★½

  • Meet Me In The Bathroom

  • God's Country

    ★★

  • My Old School

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Dual

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★

  • Nanny

    ★★½

  • Descendant

    ★★★★

  • 2nd Chance

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★

  • Tout commence

    ★★½

  • Rotzloch

    ★★★

  • Besko

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • The Art of Silence

    ★★★

  • Master

    ★½