Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Luck

Luck

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
X

X

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer Lopez: Halftime

Jennifer Lopez: Halftime

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Men

Men

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Duke

The Duke

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush

Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Another World

Another World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Piece of Sky

A Piece of Sky

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Peter von Kant

Peter von Kant

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alice

Alice

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gaslit

Gaslit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Belle

Belle

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry