• The Man From Toronto

    ★★½

  • Hustle

    ★★½

  • White Elephant

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★½

  • Scream: Legacy

    ★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Scream

    ★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

  • Hell Hath No Fury

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • King Richard

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Zero-One Others: Kamen Rider Vulcan & Valkyrie

  • Candyman

    ★½

  • The Protégé

    ★★

  • The Trip

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Loki

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Separation

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Zero-One Others: Kamen Rider Metsuboujinrai

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Acéré

  • Willy's Wonderland

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • The Sadness

    ★★★★★

  • Kamen Rider Zero-One The Movie: REAL × TIME

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • The 2nd

    ★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Rental

    ★★

  • Skull: The Mask

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★½

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • Mashin Sentai Kiramager

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

  • Spenser Confidential

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Mashin Sentai Kiramager: Episode ZERO

    ★★★★½

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½