Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
Edit this entry  
26
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dead Lands

The Dead Lands

2014
×
Edit this entry  
23
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Enemy Gold

Enemy Gold

1994
×
Edit this entry  
17
The Marine 6: Close Quarters

The Marine 6: Close Quarters

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Angel Eyes

Angel Eyes

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★
Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Red Mob

Red Mob

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Virus

Virus

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Death Machine

Death Machine

1994
×
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Rite

The Rite

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
Edit this entry  
30
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
Edit this entry  
27
Runaway

Runaway

1984
×
Edit this entry  
24
Kamen Rider Ex-Aid the Movie: True Ending

Kamen Rider Ex-Aid the Movie: True Ending

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
Edit this entry  
23
Hornets' Nest

Hornets' Nest

1970
×
Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
Read the review Edit this entry  
17
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brigade of Death

Brigade of Death

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Man Standing

Last Man Standing

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
La guerrera vengadora 2

La guerrera vengadora 2

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Edit this entry  
30
Do or Die

Do or Die

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Guns

Guns

1990
×
★★★½
Edit this entry