• Jackass 4.5

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • 8:46

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Crash Landing on You

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★