Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
Edit this entry  
18
Past Lives

Past Lives

2023
×
Edit this entry  
17
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jacqueline Novak: Get on Your Knees

Jacqueline Novak: Get on Your Knees

2024
×
Edit this entry  
28
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
19
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hadh Kar Di Aapne

Hadh Kar Di Aapne

2000
×
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Gary Gulman: Born on 3rd Base

Gary Gulman: Born on 3rd Base

2023
×
Edit this entry  
01
Migration

Migration

2023
×
Edit this entry  
28
Dunki

Dunki

2023
×
★½
Edit this entry  
25
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
Edit this entry  
24
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Swan

The Swan

2023
×
Edit this entry  
22
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
Edit this entry  
21
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Wonka

Wonka

2023
×
Edit this entry  
09
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
Edit this entry  
06
Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool

Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool

2023
×
Edit this entry  
03
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
22
Wish

Wish

2023
×
Edit this entry  
10
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jaane Tu... Ya Jaane Na

Jaane Tu... Ya Jaane Na

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
RED

RED

2010
×
★★½
Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
02
Lage Raho Munna Bhai

Lage Raho Munna Bhai

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
Edit this entry  
21
The Monkey King

The Monkey King

2023
×
Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

2023
×
★★
Edit this entry  
04
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Roy Wood Jr.: Imperfect Messenger

Roy Wood Jr.: Imperfect Messenger

2021
×
Edit this entry  
23
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry