RSS feed for Devan
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Andre the Giant

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Blockers

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Tully

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • 12 Strong

    ★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • Stronger

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Borg vs McEnroe

    ★★

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • The Glass Castle

    ★★★★

  • American Made

    ★★★★

  • Detroit

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

  • You Were Never Really Here

    ★½

  • Good Time

    ★★★

  • The Mummy

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★½