RSS feed for Jason

Jason has logged 69 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
10
The Elephant Queen

The Elephant Queen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dancing with the Birds

Dancing with the Birds

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
27
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Paleface

The Paleface

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Reader

The Reader

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Capote

Capote

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry