Devin has logged 51 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
Minions

Minions

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
White House Down

White House Down

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Glory Road

Glory Road

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry