Martin has logged 19 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
8 Women

8 Women

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry