Sort by

Martin has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lost at Christmas

Lost at Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Passport to Pimlico

Passport to Pimlico

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Sisters with Transistors

Sisters with Transistors

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Vibrations

Good Vibrations

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★½
Edit this entry  
13
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★
Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mystery of Henri Pick

The Mystery of Henri Pick

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Tree, the Mayor and the Mediatheque

The Tree, the Mayor and the Mediatheque

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry