• Elvis

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Love, Guaranteed

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Becoming

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ½

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Underwater

  • Little Women

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • When They See Us

    ★★★★★

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Swallow

    ★★★