• Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Aquaman

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Mummy

  • The Circle

    ★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Supersonic

    ★★★★

  • Sing

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Ghostbusters

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Night Before

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Get Hard

    ½

  • Southpaw

    ½

  • Trainwreck

    ★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★

  • Gone Girl

  • The Drop

    ★★★★

  • While We're Young

    ★★

  • Wild

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • 22 Jump Street

  • Maleficent

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Foxcatcher

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Muppets Most Wanted

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • Noah

    ★½

  • The Lego Movie

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • RoboCop

    ★★½

  • Life Itself

    ★★★★★

  • Frank

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • American Hustle

    ★★★