Sort by

DevilMatt has logged 151 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Road

The Road

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★
Edit this entry  
27
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Edit this entry  
27
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rubber

Rubber

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Predators

Predators

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
The Town

The Town

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Senna

Senna

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Paul

Paul

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Edit this entry  
27
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
½
Edit this entry  
27
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
My Week With Marilyn

My Week With Marilyn

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
Edit this entry  
27
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★
Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★
Edit this entry  
27
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Edit this entry