RSS feed for Devin

Devin has logged 408 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sara

Sara

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Norman Fucking Rockwell

Norman Fucking Rockwell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
American Woman

American Woman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
Edit this entry  
21
Portrait of Jennie

Portrait of Jennie

1948
×
★★★★
Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Don's Plum

Don's Plum

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
An Occurrence at Owl Creek Bridge

An Occurrence at Owl Creek Bridge

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Gothic King Cobra

Gothic King Cobra

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Villains

Villains

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Internet Story

Internet Story

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Love Is the Message, The Message Is Death

Love Is the Message, The Message Is Death

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ozu & Noda

Ozu & Noda

2019
×
Edit this entry  
09
The Way Between Two Points

The Way Between Two Points

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Malogro

Malogro

2019
×
Edit this entry  
09
Wanderers of White Time

Wanderers of White Time

1993
×
Edit this entry  
09
Gucci Cruise 2020

Gucci Cruise 2020

2019
×
Edit this entry  
09
Gucci Cruise 2020

Gucci Cruise 2020

2019
×
Edit this entry  
09
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Edit this entry