RSS feed for Devin

Devin has logged 31 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
Edit this entry  
18
Sunset

Sunset

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Floralis

Floralis

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
The Life and Death of 9413, a Hollywood Extra

The Life and Death of 9413, a Hollywood Extra

1928
×
Edit this entry  
17
The Sheik

The Sheik

1921
×
★★½
Edit this entry  
17
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Silence

The Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Analog Desires

Analog Desires

2019
×
Edit this entry  
15
Mike's Murder

Mike's Murder

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Abyss

The Abyss

1910
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★½
Edit this entry  
13
See in Blue

See in Blue

2016
×
Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
Edit this entry  
12
mid90s

mid90s

2018
×
Edit this entry  
12
Snowden

Snowden

2016
×
Edit this entry  
11
It's Him

It's Him

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nine Behind

Nine Behind

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Savage Youth

Savage Youth

2018
×
Edit this entry  
08
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
All These Creatures

All These Creatures

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Native Son

Native Son

2019
×
Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★½
Edit this entry